Life coaching
W ciągu roku zdarzają się różne momenty, które prowokują do refleksji i chwili zatrzymania się. Przełom roku, śluby czy urodziny, to takie szczególne dni, które czasami inicjują przemyślenia na temat obranej drogi życiowej, naszego zachowania oraz tego, co już minęło. Przegląd życia może niektórych z dumą zadowalać, lecz innych może doprowadzić do gorszego samopoczucia i spięcia.
 

Życie mimo wszelkich wysiłków odbiega niekiedy od naszych wyobrażeń i standardów. Niemożność sprostania, czy to własnym wymaganiom, czy też presji osób z naszego otoczenia, może prowokować duży niepokój i poczucie bycia niewystarczająco dobrym. Brak zadowolenia z siebie samego może być bardzo doskwierający ponieważ zwykle to my jesteśmy najsurowszymi recenzentami siebie samych. Te wymagania wrzucają nam na plecy duże ciężary, które potrafią doprowadzać do różnego rodzaju stanów niepokoju wewnętrznego i frustracji. Te natomiast odkładając się w ciele zamieniają się na różnego rodzaju bóle i dolegliwości psychosomatyczne.

W chwilach wartościowania swojego życia warto jednak też pomyśleć o tym, co zyskaliśmy w danym przełomie. Wiedza, doświadczenie, nowi znajomi, nowe wybory i możliwości, to kolejne zasoby, które wzbogacają nas w każdym etapie naszego życia. Bo nawet jeżeli wydaje nam się, że zbyt mało osiągnęliśmy, czegoś nie zrobiliśmy, co planowaliśmy lub coś nam się nie udało, warto jest rozejrzeć się trochę szerzej wokół siebie i postarać się dostrzec te wartości, które być może zyskaliśmy, mimo że nie na nich skupialiśmy swoją uwagę. Czasem dostrzeżenie własnych zasobów jest trudne a kompleksy i niepowodzenia przysłaniają nam oczy, dlatego też w takich sytuacjach polecamy spotkania coachingowe, podczas których możliwe jest lepsze poznanie siebie i konstruktywne wykorzystanie swoich możliwości. Na zajęciach z coachingu prowadzący nie zagłębia się w przeszłość lecz pracuje z klientem "tu i teraz", wydobywając siły charakteru, dzięki którym możliwe jest rozwinięcie się i lepsze ułożenie się we współczesności.

 

 

 

 

 

Leave your comments
Comments
Load More